بهترین روش های برنز کردن پوست

بهترین روش های برنز کردن پوست

بهترین روش های برنز کردن پوست

بهترین روش های برنز کردن پوست

 

تابستان و تب داغ برنزه شدن:

با شروع فصل تابستان افرادی که تمایل زیادی به تغییر رنگ پوستشون رو دارن دست بکار می شن نکات خیلی مهمی در برنزه کردن هست که حتما باید بهش توجه کنید چرا که تابش طولانی مدت خورشید به پوست صدمات جبران ناپذیری وارد می کند . یک کرم و یا اسپر برنز کننده خوب رو میتونین در سوپرمارکت اینترنتی سالی مارکت خریداری کنید.

هدف سوپرمارکت آنلاین سالی مارکت در این مقاله این است که شما با دید باز و اطلاعات کافی بتوانید یک محصول برنز کننده خوب انتخاب و خریداری کنید.همچنین برای داشتن پوستی زیبا مقاله بهترین کرم ضد چروک را مطالعه کنید. پوست شـما حاوی سلولهای ملانوسیت می بـاشـد کـه ملانین و یا رنگدانه های پوست را تولید میکنند. هنگامی که شما حمام آفتاب میگیرید مـلانـوسیت تحریک شــده و بـرای حـفـاظت از پوست شما در برابر اشـعـه هـای مـضـر خورشید ملانین بیشتری تولید می کـنـد چـون مـلانــیــن خاصیت جذب اشعه ماوراء بنفش را دارا است. بـنـابـرایــن برنزه شدن پوست نوعی هشدار میباشد و نه نشانه زیبایی! الـبـتـه بدن انسان اندکی نـیـاز بـه نــور خورشید دارد تا بتواند ویتامین D تولید کند. ایـن ویـتـامـیـن در بـدن نـقـش متابولیسم کلسیم را بعهده دارد اما نور خورشید زیـاد هم ضروری نیـست چـون میتوان مقدار ویتامین D مورد نیاز بدن را از طریق تغذیه روزانه تامین کرد. بـنـابـراین حمام آفتاب گرفتن بمنظور برنزه کردن پوست عملی خطرناک است. اصـولا بـرخـی پـوسـتـها هیچگاه برنزه نشده و تنها دچار آفتاب سوختگی می گـردنـد. پـوستـها به ۶ نوع مختلف تقسیم بندی میگردند:

نوع واکنش پوست مثال:

۱ برنزه نمیشود-بسهولت آفتاب پوستهای رنگ پریده – افراد با چشمهای سوخته میگردد آبـی و سبـز و یـا پوست لک دار

۲ خیلی کم برنزه میشود پوستهای رنگ پریده – افراد با چشمهای آبی و سبز و یا موهای بلوند

۳ برنزه متوسط-آفتاب سوختگی سفید پوستان متوسط

۴ بسهولت برنزه میگردد-اندکی پوستهای قهوه ای روشن-افراد با موهای آفتاب سوخته قهوه ای تیره و یا چشمهای تیره رنگ

۵ خیلی خوب برنزه می گردد – پوستهای قهوه ای بندرت آفتاب سوخته میشوند

۶ شدیدا برنزه میگردند-هیچگاه سیاه پوستان آفتاب سوخته نمی گردند

محصولات برنزه کننده مصنوعی چند نوع میباشند:

۱رنگهای موضعی

بصورت لوسیون، کـرم و اسپـری موجود بوده و از رنگهای گیاهی تولید میگردند. اما رنگ همراه با سلولهای پوست مرده پس از چند روز می ریزد.

۲تسریع کننده های برنزه کننده 

بـصورت لوسیون و اسپری مـوجـود می بـاشـنـد. مــوثـرتـریـن مـاده شـیـمیایـی آنــها DHA و یا DIHYDROXYACETONE اسـت. ایــن مــاده مـلانوسیتها را حساس کرده و با این عمل تولید ملانین را افزایش می دهـد کـه سـبــب تسریع روند برنزه شدن میگردد.

۳– SOLARIUM

 ایـن دستگاه ها با سـاطـع کـردن اشـعه ماوراء بنفش عمل برنزه کردن پوست را انجام می دهند اما همانند نور طبیعی خورشید مضر بـوده و بـاید از آنها پرهیز کنید.

۴– BRONZER

 محصولات پودری شکلی میبـاشند کــه مستقیما توسط برس مخصوص به روی پوست بکار میرود. قابل شستشو بوده و برای صورت مناسب میباشد. بـی ضرر ترین روش برنزه کردن استفاده از محصولات برنزه کننده است ( البته بغیر از سـولاریـوم)

در زیر استفاده صحیح از اسپری ها و لوسیونهای برنزه کننده را مشاهده مینمایید:

۱- پیش از استفاده از این محصولات اندکی از آن را روی قسمت کوچکی از پوست بدن(قسمتی که زیاد در چشم نباشد) امتحان کرده تا ببنید چگونه پوست شما به آن واکنش نشان میدهد.

۲- آرایش خود را کاملا پاک کرده و توسط شوینده های مایع بدن خود را کاملا بشویـیــد. سپس پوست بدن خود را با لیف و یا کیسه حمام کاملا بسابید تـا سـلولـهـای پـوسـت مرده کاملا از روی پوست شما برداشته شوند.

۳- بدن خود را کاملا خشک کنید.

۴- مقدار اندکی مرطوب کننده ملایم روی پوست خود بمالید.

۵- از صورت خود شروع کرده و بتدریج بسمت پایین بیایید. از دوسـت خود برای پوشش پشت خود کمک بگیرید.

۶- پس از اتمام کار دستهای خود را فورا بشویید.

۷- حداقل تا ۲۰ دقیقه بعد هیچ گونه لباسی نپوشید تا برنزه کننده کاملا خشک گردد.

۸- هر روز پوست خود را مجددا سایش دهید تا پوستهای مرده از پوستتان جدا گردند و هر ۳ الی ۴ روز یکبار مجددا از برنزه کننده استفاده کنید تا زمانی که بهرنگ دلخواه خود دست یابید.

بخاطر داشته بـاشیـد کــه پوست برنزه و یا محصولات برنزه کننده هیچگاه پوست بدن را در بـرابر نــور خــورشید مــحـافظت نمی کنند. حتی اگر پوست برنزه ای دارید باید از ضد آفتاب استفاده کنید.

اگر این تابستان تصمیم خود را برای برنزه کردن پوست  از بین گزینه‌های رفتن سراغ سولاریوم یا گرفتن آفتاب  حمام آفتاب روش بی‌ضررتر دیگری هم پیش روی شما هست. راهی که به عقیده متخصصان پوست به ‌مراتب بهتر و بی‌ضررتر است و شما را در زمان کوتاه‌تری به رنگ پوست دلخواه‌تان می‌رساند. روغن، لوسیون، ژل و اسپری‌های اتوبرنز که با سازگاری بالا بعد از چند بار مصرف، روی پوست شما خوش می‌درخشند و ضمن مرطوب کردن آن شرایط لازم برای تغذیه پوست را فراهم می‌کنند. پس در بین موثرترین اتوبرنزهای زیر چرخی بزنید و انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید.

آفتاب را اسپری کنید – اسپری کول برنز

هیچ چیز به اندازه یک اسپری خنک برای برنزه شدنی دلچسب در آفتاب داغ تابستان خوشایند نخواهد بود، به‌ویژه اگر با DNA‌های محافظ و فیلترهای تقویت شده باعث برنزه شدن یکدست پوست شود و آلوئه‌ورا و شاه‌بلوط هندی موجود در ترکیبات آن حین تغییر رنگ به‌عنوان یک تسکین‌دهنده و مرطوب‌کننده روی پوست عمل کند. اسپری کول برنز گینو با دارا بودن ماده‌ای به‌نام هیدروکسی استن، با پروتئین‌های سطح پوست ترکیب شده و به سرعت بدون نیاز به تماس با آفتاب شما را  به رنگ برنزه دلخواه‌تان می‌رساند.

خرید اینترنتی اسپر کول برنز

به سرعت رنگ عوض کنید – کرم اتوبرنزان

اگر در میان اتوبرنزها به‌دنبال محصولی چهار فصل و بادوام می‌گردید روی انتخاب این کرم برنزه‌کننده توقف کنید، چون این اتوبرنز مرطوب‌کننده بدون نیاز به آفتاب یک ژل کرم سبک است که هر پوستی را از روشن تا تیره سریعا برنزه می‌کند و DHA درون آن پوست را به‌صورت طبیعی تغییر می‌دهد، پس برای شما که طرفدار برنزه کردن در تمام فصول سال هستید این محصول در کنار مزایایی که دارد ساده‌ترین و بهترین راه‌حل است.

خرید اینترنتی کرم اتو برنز

آفتاب با عطر پرتقال و وانیل – روغن برنزه با آفتاب نوکس

پیری و لک‌دار شدن پوست یکی از عوارض قرار گرفتن در برابر اشعه مستقیم آفتاب است. مشکلاتی که با استفاده از روغن نوکس برطرف شده و رنگ برنزه درخشانی به پوست‌تان می‌بخشد. این روغن با حفظ رطوبت و تغذیه پوست تیره شدن رنگ آن  را تسریع و از پیری پوست در مواجهه با آفتاب جلوگیری می‌کند. از طرفی هیچ اثری از الکل و روغن‌های معدنی در این محصول نیست اما در عوض تا می‌توانید از رایحه پرتقال شیرین، تیار و وانیل لذت ببرید.

خرید اینترنتی روغ برنز نوکس

به پوست‌تان واکس بزنید – واکس برنزه‌کننده آرگان

اگر قرار است استفاده از اتوبره‌نزها را جایگزین حمام آفتاب یا سولاریوم‌های پرخطر کنید باید به‌دنبال محصولی بروید که طبیعی‌ترین رنگ را به پوست شما بدهد و در مواجهه کوتاه‌مدت با آفتاب بیشترین اثر را روی رنگ پوست شما ایجاد کند. واکس آرگان به تنهایی به برنزه شدن یکنواخت و بادوام پوست شما کمک ویژه‌ای می‌کند و در کنار نرم‌کننده و مغذی بودنش از ایجاد التهاب و تحریک پوست با ترکیب روغن آرگان جلوگیری می‌کند.

خرید اینترنتی واکس برنز ارگان

طلایی شوید – اسپری اتوبرنزه

این اسپری با خاصیت مرطوب‌کنندگی قوی رنگی یکدست و طبیعی به پوست بخشیده و به‌خوبی روی قسمت‌های مختلف بدن پخش می‌شود. اتوبرنز اوریاژ صددرصد غیرحساسیت‌زا، فاقد الکل و با‌دوام است و به‌علت وجود دو ترکیب برنزه‌کننده منحصر‌به‌فرد تنها بعد از یک ساعت، پوستی صاف، درخشان و طلایی رنگ برای شما به ارمغان می‌آورد، پس پیشنهاد می‌شود تا رسیدن به رنگ دلخواه اتوبرنز روی تمام بدن اسپری کرده و به‌صورت یکنواخت پخش کنید.

خرید اینترنتی اسپری اتوبرنزه

به پوست‌تان رنگ بدهید – کرم برنزه‌کننده با آفتاب

یکی از دلایلی که ما را تشویق به استفاده از کرم‌های برنزه‌کننده می‌کند سرعت بالای تغییر رنگ پوست در کوتاه‌ترین زمان با این محصولات است. درست مانند کرم برنزه‌کننده و مغذی استادرم که حتی در کمترین زمان در مواجهه با آفتاب باعث افزایش برنزگی پوست شما به رنگ طبیعی طلایی می‌شود. از طرفی دیگر استفاده از این محصول با خاصیت رطوبت‌رسانی و تغذیه پوست در عین برنزه شدن از خشکی و کم‌آبی آن در برابر آفتاب هم پیشگیری می‌کند و رنگ آن روی بدن‌تان بادوام است.

هم برنزه، هم ویتامینه – روغن برنزه‌کننده آرگان

حتما می‌دانید که خوابیدن طولانی‌مدت و بدون مراقبت زیر نور آفتاب پوست را قرمز و به اصطلاح آفتاب سوخته می‌کند، اما استفاده از روغن برنزه‌کننده میس ادن همه این نگرانی‌ها را برای برنزه شدن پوست شما برطرف کرده است. این محصول مغذی و آنتی‌اکسیدان است و به‌دلیل داشتن ترکیبات بی‌نظیری مانند روغن آرگان، عصاره ریشه هویج، روغن نارگیل و ویتامین از پوست در برابر التهاب، تحریک و خشکی جلوگیری می‌کند. پس برای داشتن پوستی یکنواخت و سالم به آن اعتماد کنید.

خرید اینترنتی روغن برنزه‌کننده آرگان

برنزه را به صورت‌تان بزنید  برنزه‌کننده نوتری برنز

توصیه متخصصان این است که پوست صورت نباید به‌طور مستقیم در برابر آفتاب قرار بگیرید، بنابراین بهترین راه‌حل استفاده از محصولات اتوبرنز برای برنزه شدن صورت است. لورآل بین محصولات خود کرمی با خاصیت مرطوب‌کنندگی دارد که به‌تدریج پوست صورت‌تان را برنزه و براق و به‌طور یکنواخت پوست را پوشش می‌دهد و درنهایت رنگی یکدست و بدون خط ایجاد می‌کند. این کرم فاقد چربی است و رایحه‌ای دلپذیر را مهمان پوست شما می‌کند، پس تا رسیدن به رنگ دلخواه هر روز صبح آن را روی پوست کاملا تمیز خود استفاده کنید.

خرید اینترنتی برنزه‌کننده نوتری برنز

با خواص هویج برنزه شوید – اتوبرنز آون

اگر دنبال محصولی هستید که بدون نیاز به آفتاب هر نوع پوست حتی پوست‌های خشک را به‌تدریج به رنگ برنزه تغییر دهد همین‌جاست. اتو برنز آون با ترکیباتی مانند آب آون، روغن هویج بدون پارابن بعد از ۴۸‌تا ۷۲‌ساعت استفاده روزانه از آن پوست صورت و بدن شما را برنزه می‌کند. رایحه دلپذیر و خاص این کرم مغذی در طول مصرف آن حس خوشایندی را به پوست شما القا کرده و اثربخشی و دوام آن را چندین برابر خواهد کرد.

خرید اینترنتی اتوبرنز آون

برنزه به شرط ویتامینه – اسپری اتوبرنز سان‌سِنسی

بدترین اتفاقی که بعد از ساعت‌ها آفتاب گرفتن برای پوست می‌افتد خشکی و پیری زود‌رس آن است، پس برای احتیاط هم که شده محصولاتی با حرفه‌ای‌ترین فرمولاسیون را برای برنزه شدن انتخاب کنید. اسپری اُتوبرنز پایو با فرمولی کاملا اختصاصی طراحی شده برای نواحی حساس پوست و با خاصیت ضد‌پیری و ویتامین‌رسان انتخاب مناسبی برای این تغییر ظاهری است، پس برای ایجاد رنگ یکنواخت ابتدا کل بدن و سپس روی پوست صورت اسپری شود. شما می‌توانید به دوام این اتوبرنز در برابر شست‌وشو و تعریق اعتماد کنید.

خرید اینترنتی اسپری اتوبرنز سان‌سِنسی

پوست برنزه بسیاری از افراد را جذاب تر و گرم تر نشان می دهد و همین موضوع باعث محبوبیت برنزه کردن پوست در بین خانم ها و حتی آقایان شده است. روش های زیادی برای برنزه کردن پوست وجود دارد که یکی از این روش ها، حمام آفتاب و یا آفتاب گرفتن است. البته حمام آفتاب می تواند نتایج مختلفی بر روی پوست به وجود آورده و یا حتی باعث آفتاب سوختگی شود، به همین دلیل در این مقاله اصول صحیحآفتاب گرفتن آموزش داده می شود.

 

 

آنچه باید در مورد حمام آفتاب بدانید

 

 مرحله اول

قبل از آفتاب گرفتن بهتر است دوش گرفته و رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کنید. زیرا پوست تمیز و مرطوب رنگ برنزه زیباتر و یکدست تری پیدا می کند. همچنین بهتر است هنگام استحمام لایه های مرده پوست را با لایه بردار های مناسب از بین برده و پس از استحمام نیز با استفاده از لوسیون های آبرسان، آب مورد نیاز پوست را تامین کنید. در مرحله بعد می بایست از ضد آفتاب مناسب پوست استفاده کرد. برای استفاده از ضد آفتاب کسانی که پوست روشن دارند، بهتر است از ضدآفتاب های با SPF بیشتر و کسانی که پوست تیره دارند، بهتر است ضدآفتاب های با SPF کمتر استفاده کنند.

 

مرحله دوم

برای یک ساعت آفتاب گرفتن باید از ضدآفتابی استفاده شود که SPF حداقل ۱۵ داشته باشد تا پوست نسوزد. بر روی لب ها نیز باید از بالم لب هایی استفاده شود که آن ها هم حاوی ضدآفتاب هستند. همچنین باید از ۲۰ تا ۲۵ دقیقه قبل از قرار گرفتن در زیر آفتاب ، ضد آفتاب بر روی پوست مالیده شود تا تاثیر بهتری داشته باشد.

 

   مرحله سوم

یکی از مشکلاتی که در حمام آفتاب برای بسیاری از افراد پیش می آید، این است که آن ها لباس مناسبی برای انجام این کار نپوشیده بودند و به همین دلیل قسمت هایی از بدن آن ها به صورت یکدست تغییر رنگ پیدا نکرده و برنزه نشده اند. برای حل این مشکل بهتر است به جای پوشیدن مایو و یا لباس های پوشیده در محل هایی آفتاب گرفت که بتوان به طور کلی لباس را از تن خارج کرد و کل بدن را در معرض اشعه های آفتاب قرار داد.

 

مرحله چهارم

یکی از نکات مهم در آفتاب گرفتن، انتخاب محل مناسب برای انجام این کار است. به طور مثال می توان در حیاط خانه و یا هرجای دیگری این کار را انجام داد و تنها چیزی که مورد نیاز است لوسیون و یا روغن برنزه کننده است.

 

 مرحله پنجم

حرکت کردن در هنگام آفتاب گرفتن به شما کمک می کند تا بهتر برنزه شده و نسوزید. به علاوه این کار باعث می شود تا پوست جلو، پشت، کناره ها و دیگر قسمت های بدن به طور یکدستی برنزه شود.

مرحله ششم

پوشاندن چشم ها در هنگام آفتاب گرفتن یک نکته مهم است. زیرا چشم ها نیز می توانند دچار سوختگی شوند. بنابراین بهتر است هنگام آفتاب گرفتن آن ها را با کلاه و یا عینک های دودی بپوشانید.

 

  مرحله هفتم

قرار گرفتن برای یک مدت طولانی در زیر آفتاب، آب بدن را تبخیر می کند. به همین دلیل نیز بهتر است هنگام آفتاب گرفتن آب زیادی بنوشید. همچنین می توانید در بین آفتاب گرفتن به داخل آب استخر با دریا پریده و بدن و پوست خود را خنک کنید. دقت کنید که این کار هیچ مشکلی برای برنزه کردن شما به وجود نمی آورد.

 

  مرحله هشتم

پس از برنزه کردن پوست، بهتر است از یک لوسیون آبرسان بر روی پوست استفاده کرده و آن را مرطوب کنید. این کار سلامت پوست را حفظ کرده و از خشک شدن و پوسته پوسته شدن و در نتیجه از بین رفتن رنگ برنزه زیبای پوست شما جلوگیری می کند.

 

در پایان به این موضوع میتوان اشاره داشت که چه شامپویی مناسب موهایمان است؟ با خواندن این مقاله اطلاعات کافی را میتوان کسب کرد.

مهدی بحرینی
mahdi.bahreini0098@yahoo.com
بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید