چه شامپویی مناسب موهایمان است؟

چه شامپویی مناسب موهایمان است؟

چه شامپویی مناسب موهایمان است؟

چه شامپویی مناسب موهایمان است؟

اولین مرحله در بهداشت و سلامت موی سر تمیزی آن است. انتخاب شامپو مناسب مقدار استفاده از آن در هر بار استحمام نقش اساسی در سلامتی و پاکیزگی آن دارد. در نظر داشته باشید که بهترین شامپوها را میتوانید در سوپرمارکت اینترنتی سالی مارکت خریداری کنید.

اکثرا شامپوهای موجود در بازار برای موهای معمولی و خشک و نرمال تهیه شده اند و ما باید بدانیم که اولا موهای ما از چه جنسی است و دوم شامپو مناسب آن چیست

یکی از روشهایی که میتوانیم بفهمیم موهایمان چه جنسی دارند تا براساس آن شامپو مناسب رو تهیه کنیم تست اسپری هست که در این روش از یک بطری اسپری دار که معمولا در هر خانه ای یافت می شود استفاده می کنیم مقداری آب داخلش می ریزیم و تست را انجام می دهیم

نحوه انجام تست اسپرس: در زمانیکه موهایتان کاملا خشک است با اسپری موهایتان را مرطوب می کنید .در این سوپرمارکت آنلاین, میتوانید محصولات آرایشی بهداشتی مورد نظر خودرا انتخاب و خریداری کنید.

آیا آب به سرعت و بی درنگ جذب می شود ؟ یا مانند دانه های شبنم قبل از اینکه جذب گردد بر روی موهایتان به پایین سر میخورد؟

اگرآب بر روی موهایتان به سرعت جذب گردید شما نیازمند استفاده از یک شامپو نرمال تا خشک هستید زیرا موهای شما نیازمند رطوبت اضافی و مناسبی است که معمولا این شامپوها بدلیل داشتن مواد خاص رطوبت دهنده برای شما به ارمغان می آورند.

اگر آب روی موهایتان سر خورد شما نیازمند یک شامپو برای موهای نرمال تا چرب هستید .

خرید اینترنتی شامپو

موهای نرمال و معمولی :

موی نرمال مویی است که در پایان روز به همان حالتی باشد که در ابتدای صبح بوده اگر اینطور بود می توانید هر شامپویی که مناسب موهای نرمال هست رو استفاده کنید .

شامپوی موهای نرمال شامپویی ملایم بوده و موجب برداشتن بیش از حد چربی لازم و طبیعی برای مو و پوست کف سر نمی گردد .

این نوع شامپو دارای اسیدیته یا PH هماهنگ و سازگار با پوست سر بوده و موجب خشکی مو و کف سر نمیگردد . معمولا موهای نرمال و طبیعی نیاز به استحمام و شستشوی دو بار در هفته را دارند .

موهای چرب :

علت چرب شدن موها عملکرد غیر طبیعی غدد چربی موجود در کف سر به نام غدد سباسه می باشد .

یک موی چرب اغلب نیازمند یک یا چند روز شستشو بیشتر از موهای معمولی و نرمال در هفته است تا حالت چرب نداشته باشد .

بهترین راه برای کاهش چربی موی سر استفاده از شامپوی مناسب مو است .

شامپو مناسب موهای چرب دارای مواد اولیه گیاهی تنظیم کننده ترشح چربی بر روی کف سر می باشد از این دست مواد می توان به گزنه و تی تری اویل (روغن درخت چای) و نعنا فلفلی و ترکیبات منتول دار اشاره کرد . این شامپوها به ملایمت چربی موی سر را به حالت متعادل باز می گردانند .

 

موهای خشک :

اگر کف سرتان حس خشکی و خارش دارید و بعد از هر شستشو شما پوستی خشک دارید . خشکی کف سر معمولا به سبب کمبود یا نبود چربی ایجاد می گردد . بهترین کار برای متعادل کردن این موضوع استفاده از یک شامپو حاوی مواد مرطوب کننده است . این شامپوها به سر و کف سر شما رطوبت لازم را می بخشد . می توانید از یک حالت دهنده یا ماسک مویی که نیاز به شستشو نداشته باشد همانند سرمهای کاندیشنر استفاده نمایید .

 

خرید اینترنتی شامپو

چگونه موهایمان را شامپو کنیم :

  • اولین قدم برای آغاز شستشو قرارگیری صحیح زیر دوش آب است بنحوی که آب مستقیما بر روی سرتان ریخته شود . حال باید انگشتان خود را وارد حجم موها نموده تا از وارد شدن آب در بین موهایتان مطمئن شوید در ضمن باید از نفوذ آب به کف سرهم اطمینان کامل داشته باشید . اگر موهایتان مقاوم به آب باشد یا بسیار آلوده به کثافات و چربی و روغن و یا آغشته به مواد حالت دهنده موی سر باشد گاهی ممکن است کف سر آب را جذب ننموده و فقط ظاهری مرطوب داشته باشد .
  • آب مورد استفاده در شستشوی سر گرم باشد . آب گرم باعث باز شدن موقتی لایه های کوتیکول سر می گردد و این امکان را فراهم می آورد تا مواد اولیه و فعال موجود در شامپو بهتر و موثرتر عمل نمایند. هرگز آب را روی سرتان نچلانید و یا با تکان دادن سعی در برداشتن شامپو از روی سر نداشته باشید .
موهایمان چقدر به شامپو برای شستشو نیازمند است ؟

اگر موها تا قد متوسط (از چانه تا شانه) هستند نیاز موها به این اندازه از شامپو به میزان دایره ای به قطر ۵/۲ سانتی متر است .

اگر موها واقعا کوتاهتر از این مقدار است یعنی به چانه هایتان نمی رسد نیاز شما به شامپو به میزان دایره ای به قطر ۵/۱ سانتی متر است .

اگر موها از شانه ها هم بلندتر است نیاز شما به شامپو به میزان دایره ای به قطر ۵/۴ سانتی متر است .

 

  • اکنون که متوجه شدیم چه مقدار شامپو برای موهایمان لازم است جالب است بدانیم که اگر راست دست هستیم شامپو را باید با کف دست چپ خود ریخته و سپس دو کف دست را به هم مالش دهیم تا شامپو در کف دستها بخوبی پخش گردد و سپسآن را بر روی کف سر بمالیم تا کف تشکیل گردد در همین حال انگشتان دستهای خود را در بین موها حرکت داده تا ضمن ماساژ کف شامپو در همه نقاط بخوبی منتشر شود بهتر است این عمل ۲ الی ۴ دقیقه بطول انجامد .
  • الان دیگه وقت آبکشی موها رسیده این عمل را تا زمانیکه آب شفاف از سر سرازیر بشه ادامه می دهیم حداقل ۲ دقیقه و با ریزش مداوم آب بر روس سر عمل آبکشی رو ادامه می دهیم .
  • در صورت نیاز می توانیم این عمل رو تکرار کنیم . در بار دوم شستشو معمولا بدلیل اینکه دفعه اول چرک و روغن و کثیفی های سر تا حد بسیار زیادی از سر برداشته شده کف حاصل از شستشو کمتر است .

نکته : تکرار در شستشو رو معمولا بعد از دفعه اول شستشو متوجه می شویم حجم حاصل از کف شامپو نمایانگر پاکیزه شدن موهاست .

نکته بسیار مهم دیگه اینکه که حتما از پاک شدن کامل موها توسط آب فراوان اطمینان حاصل نمایید .

 

با توجه به نوع مو و پوست سر شامپوهایی مختلفی برای استفاده وجود دارد. در این میان مهم تر چیز انتخاب بهترین شامپو برای موی سر و شستشو با آن است در اینجا چند نوع شامپو برای چند نوع مو رو بررسی میکنیم

خرید اینترنتی شامپو

شامپو مناسب برای موهای موخوره دار

برای موهای موخوره دار از شامپوی سیر استفاده کنید. این شامپو ریشه مو را تحریک کرده و رشد موها را تقویت می کند و از ریزش آن نیز پیشگیری می کند . همینطور ضد موخوره بوده و مانع پوسته پوسته شدن می شود و بوی سیر نیز بلافاصله پس از شستشوی سر از بین می رود

در ضمن اگر به بوی سیر حساس هستید می توانید از شامپو سیر بدون بو استفاده کنید. با خیال راحت از این شامپو استفاده کنید و اطمینان داشته باشید همه خاصیت های شامپو سیر در آن هست .

همینطور نرم کننده سیر نیز کمک شایانی به جذب خواص سیر نموده و به مو ، قوت ، حجم و شفافیت بخشیده و شانه زدن را آسان و لذت بخش می کند .

 

شامپو مناسب برای موهای پرچرب

مصرف شامپو فلفل سبب کم شدن چربی پوست سر می شود و موها را خوش حالت و با طراوت می کند .

نرم کننده فلفل نیز با ایجاد لایه ای محافظ ، سبب شفافیت و آسان شانه زدن موها می گردد .

می توان موهای چرب را نیز با فرآورده های “جوهر سدر” تمیز کرد. برای موهای چرب همینطور از شامپوهای خشک که به صورت پودر هستند و نیازی به خیس کردن ندارند، استفاده می شود. البته شامپوهای خشک، لزوم شست و شو با آب و صابون یا شامپوی معمولی را هر چند بار یک بار منتفی نمی کند. در موهای چرب از”لوسیون های چربی گیرنده”، برای زدودن چربی پوست سر نیز استفاده می شود.

 

 

شامپو مناسب برای موهای رنگ شده

درمان موهای رنگ شده با شامپو جینسینگ قابل حل است . این شامپو به ترمیم ساقه مو کمک می کند و همینطور از روند سفید شدن آن پیشگیری می کند .

نرم کننده جینسینگ نیز تغذیه و ترمیم کننده ساقه مو است که پس از مصرف آن ، مو ، نرم و لطیف و درخشان خواهد شد .

 

شامپو مناسب برای موهای خشک

شما می توانید از شامپوی نارگیل که تغذیه کننده ، ترمیم کننده و مرطوب کننده ای قوی است و موجب نرمی و لطافت موها میگردد استفاده کنید . همینطور نرم کننده نارگیل با ترمیم قسمتهای آسیب دیده و آبرسانی قوی موها را درخشان و خوش حالت می کند .

 

شامپو مناسب برای موهای معمولی

اگر موهای شما نرمال است. پس سعی نکنید با یک شامپوی نامناسب آن را خراب کنید. شما می توانید از شامپو پروتئینه گندم استفاده کنید . این شامپو سرشار از پروتئین های هیدرولیز شده گندم است که موجب نرمی وشفافیت موها می شود .

همینطور نرم کننده این گیاه ، موها را براق تر و حجیم تر نموده و شانه زدن را آسان می کند .

 

 

شامپو مناسب برای موهای زبر و خشن

موهای خشک را باید با شامپوهای چرب حاوی “کاد” و “قطران” و “لسیتین” شست و شو داد. شامپوی آووکادو موهای خشک و شکننده را استحکام می بخشد و نرمی و لطافت را به آن بازمیگرداند .

همینطور نرم کننده آووکادو سبب تغذیه و رفع خشکی مو شده و موجب درخشش ، نرمی و لطافت آن می شود.

در مواقعی که بعد از شامپو کردن ، مو کدر می شود و همه چربی مو از بین می رود، لازم است که مقدار کمی چربی به مو برسد تا مو نرم و براق گردد. برای این منظور باید از “بریانتین ها” به صورت مایع و به مقدار کم استفاده شود. البته برای موهای چرب توصیه نمی شود.

 

استفاده از شامپو به همراه نرم کننده

شامپو های زیادی با مارک های مختلف در بازار موجود است که این دو را با هم دارند و اصلاحا به آنها شامپوهای ۲×۱ گفته می شود و راه حل مناسبی برای خواسته شماست . این شامپو در عین پاک کنندگی ، دارای نرم کننده مناسب نیز است و از ساقه مو محافظت می کند .

شامپو ۱×۳ نیز علاوه بر پاک کنندگی و نرم کنندگی ، مزیت دیگری نیز دارد و آن خاصیت ضد شوره بودن آن است.

 

شامپوی مناسب برای شستشوی روزانه سر

شامپوی ویتامین E شامپوی بسیار ملایم است که حاوی ویتامین E و عصاره حنا و بابونه است و برای مصرف روزانه ، بدون آسیب رساندن به مو مناسب است . همینطور نرم کننده آن ، سرشار از ویتامین E است و سبب ترمیم مو می گردد و لختی خاصی به آن می دهد.

 

شامپو مناسب برای پوست سر حساس

اطمینان داشته باشید یک شامپوی نامناسب به پوست و موی شما آسیب می رساند . شامپو آلوورا ، بسیار ملایم و آرامبخش است . گیاه آلوورا رطوبت رسان قوی به موها است . این شامپو به موها حجم می دهد و لطافت و درخشندگی را به آن باز می گرداند .

همینطور برای پوستهایی که در اثر رنگ ، فرئ دکلره حساس شده اند بسیار مناسب است . نرم کننده آلوورا نیز بسیار التیام بخش و آرامش دهنده است و موها را درخشان ، مرطوب وخوش حالت می کند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید که بهترین کرم ضد چروک چیست؟ و یا نکاتی مهم برای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب چیست؟ با خواندن این مقالات به راحتی پاسخ این سوالتان را میابید.

 

شامپوی کدام کارخانه یا در واقع کدام برند رو استفاده کنیم ؟

لازم به ذکر است اکثر فرمول های شامپو ها شبیه به هم است و تنها تفاوت در نوع رنگ و بوی شامپو است . اما نکات مهم تری هم وجود دارد که باید به آن دقت شود که شامل : تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، داشتن پروانه بهره برداری و همینطور مجوز از وزارت بهداشت است .

تیم سالی
info@sallymarket.com
بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید